Bestyrelsens og udvalgenes sammensætning 2018

Sejlklubbens bestyrelse:

Formand Jens Kofoed jenskofoed@live.dk 31313310
Kasserer Karin Henriksen kbh1959@hotmail.com 42291649
Bestyrelsmedlem Carsten Overgaard casten@overgaardviborg.dk 51649522
Bestyrelsmedlem Kenneth Stjerneby Mortensen kenneth@kortcenter.dk 51619986
Bestyrelsmedlem Susanne Fogtmann susannef392@gmail.dk 20578684
Supleant Per Petersen per@petersen.mail.dk 40301021

Turudvalg:

Niels-Over Jespersen nielsojespersen@gmail.com 40865849
Henning Kristensen Henning_kris@hotmail.com 21499384
Anne Dorthe Jespersen adi.noj@mail.tele.dk 40865849
Poul Mackenhauer poulognetti@gmail.com  
Hans Egelund hans.egelund@fibermail.com 23425696
To repræsentanter fra havnen inkluderet.
Kapsejladsudvalg:
Sven Primdal svenprimdal@me.com 51267157
Jørgen Christiansen hindbaervej7@live.dk 42291649
Kenneth Stjerneby Mortensen kenneth@kortcenter.dk 51619986
Vibeke Stjerneby Mortensen (truttetøs) vsj@naturgas.dk 51619514
Susanne Fogtmann (truttetøs) susannef392@gmail.dk 20578684

Sejlerskole og klubbåd:

Kristian Brøns (koordinator) Kristian@broenscounsult.dk 20141733
Bo Nissen Andersen yvonbo@icloud.com 60774408
Martin Andersen aabrinken9@andersen.mail.dk 40538247
Erling Østergaard (båd) erlingoestergaard@gmail.dk 40100655
Jørgen Christiansen (båd) hindbaervej7@live.dk 42291649
Jørgen Christiansen (båd) svenprimdal@me.com 51267157

Ungdomsudvalg:

Søren Kjærsgaard Jensen skj7419@gmail.com 24207726
Rune Dam runedamm@hotmail.com 22368087

Pigesejlads:

Anne Marie Østergaard aoviborg@gmail.com 21222922
Mary-Ann Christensen hindbaervej7@live.dk 86615262

Regeludvalg:

Jørgen Christiansen hindbaervej7@live.dk 42291649
Henning Kristensen Henning_kris@hotmail.com 21499384
Claus S. Nielsen csn@danishcrown.dk 23288067

Målerudvalg:

Carsten Overgaard casten@overgaardviborg.dk 51649522
Jane Høj jh@groupnordic.com 61277003
Bo Nissen Andersen yvonbo@icloud.com 60774408
Kenneth Stjerneby Mortensen kenneth@kortcenter.dk 51619986

Allan Handberg har indvilliget i at assistere i 2018 i det omfang, hvor der er behov.

Bøjeudvalg:

Claus S. Nielsen csn@danishcrown.dk 23288067
Kåre Foss Johannesen foss@fiberfart.dk 40339171
Knud Søndergaard knud.soendergaard@gmail.com 21297212
Per Petersen per@petersen.mail.dk 40301021